A+ A-

Vakszegecs behelyező szerszámok

Biztonságos szegecselés GESIPA® vakszegecselő szerszámokkal

  • A GESIPA® saját vakszegecselő szerszámokat és kötőelemeket fejleszt és gyárt, amelyeket az alkatrészek egyedi igényeihez igazít.
  • A folyamatfelügyeleti vakszegecselő szerszámok szükség esetén biztosítják a kötés minőségét, és ezt hosszú távon dokumentálják.
  • A GESIPA® megmunkálószerszámokelőnyei : Minimális kopás, rövid megmunkálási idő, hosszú élettartam.
  • Magas költség-haszon hatékonyság és maximális ügyfélelőny garantált.
  • Afolyamatos fejlesztés a célunk: a javításokat belsőleg ellenőrizzük, dokumentáljuk és elemezzük. A kapott adatok támogatják a készülékek folyamatos optimalizálási folyamatát.

Kérdése van?

Melyik a megfelelő beállítási eszköz az Ön számára? Vagy hogy melyik szerszám milyen szegecset tud beállítani? Ne habozzon kapcsolatba lépni velünk - szívesen adunk tanácsot!
Kapcsolat

A legkönnyebb és legkisebb
vakszegecselő szerszám a kategóriájában

Birdie®

Fedezze fel most

Mi az a vakszegecselő?

A vakszegecselő egy olyan szerszám, amelyet vakszegecsek beillesztésére használ. A vakszegecseket két munkadarab tartós összekapcsolására használják anélkül, hogy a munkadarabok hátuljához hozzá kellene férni. Ez különösen akkor hasznos, ha nehezen hozzáférhető helyeken szeretne kapcsolatot létrehozni.
A beállítás során a vakszegecselő szerszám a szegecs tüskéjét áthúzza a szegecstestbe. Ez deformálja a szegecset és zárófejet képez az anyag hátoldalán. Ezután a szerszám levágja a kiálló tüskét, és a kötés elkészül.
A vakszegecselő szerszámokat különböző kivitelben találja: Kézi eszközök, akkumulátoros, pneumatikus vagy robot segítségével automatizált, az Ön igényeitől és munkakörnyezetétől függően.


Pótalkatrészekre van szüksége vakszegecselő szerszámához?

Javasoljuk a vakszegecselő szerszámok rendszeres karbantartását és a szokásos kopóalkatrészek cseréjét. A szegecselőszerszámaink karbantartási munkáival, pótalkatrészeivel, szervizelésével és javításával kapcsolatos hasznos információkat itt talál:

GESIPA® pótalkatrészek

 

 

A kézi, akkumulátoros, pneumatikus és automatikus szerszámok közötti különbségek

A kézi szerszámok a vakszegecseket puszta izomerővel állítják be. Ezek jól alkalmazhatók kisebb projektekhez és alkalmi alkalmazásokhoz. A kézi szegecselőszerszámok különböző változatokban kaphatók, például nagyobb karú, ollós vagy racsnis funkcióval, hogy a beállítási folyamat során jobban át lehessen vinni az erőt a kialakítandó vakszegecsre.

A pneumatikus vakszegecselő szerszámok sűrített levegőt használnak. Erőteljesen és gyorsan dolgoznak. Ezek a szegecselőszerszámok különösen alkalmasak a műhelyekben vagy az ipari termelésben való használatra - mindenütt, ahol rendszeresen sok szegecselést végeznek. Ezekhez azonban sűrített levegőforrásra van szükség.

Az akkumulátoros szegecselőszerszámok elektromosan működnek, és megkönnyítik a munkát. Nagyobb kényelmet nyújtanak és mobilisak. Az akkumulátor teljesítménye határozza meg, hogy mennyi ideig tud dolgozni. Ezek a szerszámok ideálisak, ha sokat dolgozik mozgásban, vagy ha rugalmasságra van szüksége. A GESIPA® akkumulátoros szegecselőgépek a CAS újratölthető akkumulátoraival vannak felszerelve, amelyek más gyártók számos más akkumulátoros szerszámának működtetésére is alkalmasak.

Az automatikus vakszegecselő szerszámok igény szerint részben vagy teljesen automatizálhatók, mivel egy dolgozó által működtethetők vagy robotba integrálhatók. Alkalmasak az ipari termeléshez. Ezek a készülékek különösen nagy darabszámok előállítását teszik lehetővé, és egyedi igényekre szabhatók.

A megfelelő vakszegecselő szerszám megtalálása

Ahhoz, hogy megtalálja a megfelelő vakszegecselő szerszámot, pontosan tudnia kell, hogy mik az Ön igényei. Gondolja át, milyen gyakran használja a szerszámot, és mi az alkalmazási terület. Alkalmi munkákhoz elegendő egy kézi szerszám. Könnyen használható és olcsó. Fordítson figyelmet a készülék súlyára és ergonómiájára. Egy olyan szerszám, amely kényelmesen ül a kézben, sokkal könnyebbé teszi a munkát. Ha rendszeresen vakszegecseket állít be, akkor egy akkumulátoros beállítószerszámnak van értelme. Rugalmasságot kínál és kevesebb erőfeszítést igényel. Az akkus szegecselőket gyakran használják az építkezéseken és az összeszerelésben. Ha rendszeresen műhelyben dolgozik, és nagy mennyiségű vakszegecset kell feldolgoznia, akkor a pneumatikus szerszám ajánlott. Gyorsan és hatékonyan dolgozik, de sűrített levegőforrásra van szüksége. Az automatikus szerszám ideális ipari alkalmazásokhoz. Különösen nagy mennyiségek esetén garantálja a pontosságot és a gyorsaságot. Ezeket egy munkás kézzel vagy robot segítségével teljesen automatikusan működtetheti.

A megfelelő szócső!

A biztonságos és vizuálisan tetszetős csatlakozás érdekében fontos a megfelelő szájrész használata. Szájrészkeresőnkkel megkönnyítjük Önnek a megfelelő szájrész megtalálását.
Szájrész kereső

Amit még tudnia kell a vakszegecselő szerszámokról

További kérdései vannak a megfelelő vakszegecselő szerszámmal kapcsolatban? Mi megadjuk a válaszokat, és segítünk megtalálni a megfelelő szegecselőszerszámot az Ön alkalmazásához.

Milyen kulcsszámok fontosak a vakszegecselő szerszámok esetében?

A vakszegecselő szerszámok esetében több kulcsszám is meghatározó. Figyeljen az Ön által használt szegecselőszerszám beállítási erejére. A beállítási erő az az erő, amelyet a szegecselőszerszám a vakszegecsre kifejt annak deformálása érdekében. Az alkalmazásnak megfelelő, megfelelő beállítási erővel sem a szegecs, sem az anyag nem sérül. A munkatartomány ugyanilyen fontos. Ez jelzi, hogy a szerszám milyen anyagokhoz, szegecsátmérőkhöz és -hosszúságokhoz alkalmas. Figyeljen a súlyra is. A könnyű szerszámokat kényelmesebb használni hosszabb alkalmazásoknál.

Milyen anyagok köthetők össze vakszegecseléssel?

Vakszegecselő szerszámmal biztonságosan összeilleszthet különböző anyagokat. Ezek közé elsősorban olyan fémek tartoznak, mint az alumínium, az acél és a rozsdamentes acél. Ezeket az anyagokat gyakran használják iparban és a kereskedelemben használják.

Azonban műanyagokat és vékony fémlemezeket is összeilleszthet. Győződjön meg arról, hogy az anyagok kompatibilisek egymással a stabil kapcsolat érdekében.

Mekkora erőre van szükség a vakszegecseléshez?

A szükséges erő a vakszegecselő szerszámtól függ. A kézi szerszámok nagyobb fizikai erőfeszítést igényelnek. A szegecs beillesztéséhez magának kell a húzóerőt kifejtenie. Ez rendszeres használat esetén megerőltető lehet.

A pneumatikus vagy akkumulátoros eszközök ezt a munkát elvégzik Ön helyett. Ezek lényegesen kevesebb erőt igényelnek. Önnek csak vezetnie kell a készüléket, és meg kell nyomnia a kioldó gombot. Ez lehetővé teszi, hogy hosszabb ideig fáradtság nélkül dolgozzon.